Aktualności Listopad 2023

  • W listopadzie uczniowie z naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki, edukacji zintegrowanej i języka angielskiego. Celem konkursu matematycznego było sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie ich do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Konkursy zostały przeprowadzane w formie testu z pytaniami otwartymi i zamkniętymi. Zadania konkursowe okazały się bardzo rozmaite, czasami niezwykle trudne. Poziom testów, szczególnie arkusz zadań zintegrowanych, jak co roku był bardzo wysoki. Dzieci musiały wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami, nierzadko wykraczającymi poza program nauczania. Mocno trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.
  • 10 listopada w Szkole Podstawowej Villa Bambini odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Organizatorem wydarzenia była klasa 7, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała program artystyczny, bogaty w patriotyczne elementy. Uczniowie przygotowali liczne recytacje wierszy . Ich występy nie tylko podkreślały piękno polskiej historii, ale również ukazywały bohaterstwo tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.
  • Uczniowie klas 1-3 wykonali dziś kartki urodzinowe dla wyjątkowego kolegi z Łodzi. Victor, bo tak ma na imię nasz bohater, obchodzi 11 grudnia swoje ósme urodziny. Chłopiec boryka się między innymi z autyzmem, afazją oraz wadami wzroku i serca. Victorek uwielbia wysyłać i dostawać listy, a w szczególności KARTKI wszelkiego rodzaju. W trakcie akademii nie zabrakło również  muzyki. Uczniowie, pełni entuzjazmu, zaśpiewali piosenki patriotyczne, które dodatkowo podkreśliły atmosferę święta. Melodie te przeniosły wszystkich obecnych  w emocjonalną podróż przez dzieje Polski, oddając hołd bohaterom i bohaterkom walk o niepodległość. Wydarzenie to nie tylko uczciło pamięć bohaterów narodowych, ale również zainspirowało młodych ludzi do szacunku dla historii i wartości, jakimi są niepodległość i patriotyzm. Warto podkreślić, że taka inicjatywa nie tylko integruje uczniów, lecz także uczy doceniania dziedzictwa narodowego oraz rozwija umiejętności publicznego wystąpienia i organizacji.

  • Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 30 listopada odbyła się andrzejkowa zabawa.

  • Na uczniów czekało, prócz zabaw przy muzyce i tańców w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, wiele atrakcji. Samorząd uczniowski wraz z opiekunami  przygotował dla uczestników zabawy liczne wróżby, dzięki którym mogli oni sprawdzić, np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Wróżba „Marzenie za grosik” gwarantowała spełnienie życzenia każdemu, komu udało się z odległości celnie wrzucić monetę do miseczki z wodą. Uczniowie przekonali się również, co na temat ich osobowości mówi numer z dziennika. Warto wspomnieć, że z andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale również ludowe przysłowia. Jedno z nich szczególnie pasowało do panującej tego dnia pogody za oknem: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem bieży, sto dni śnieg na polu leży”. Czy przepowiednia się sprawdzi? Zobaczymy…

Pozostałe:

Pozostałe aktualności