Aktualności Styczeń 2024

Na początku roku w szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Koleo, który przybliżył dzieciom sztukę przygotowania się do podróży pociągiem. Następnie odpowiadał na ciekawe pytania najmłodszych podróżników. Na koniec dzieci miały możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania była maskotka – „Duch podróży”.

  1. Styczeń to miesiąc, w którym obchodzimy też inne ważne święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tym roku święta te przypadły podczas ferii zimowych, w związku z czym uczniowie z odpowiednim wyprzedzeniem zabrali się za wykonanie upominków, by w tych ważnych dniach przekazać je swoim ukochanym Babciom i Dziadkom i tym samym wywołać uśmiechy na ich twarzach :).

  2. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W styczniu  w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

  3. W styczniu uczniowie zorganizowali akcję, dzięki której zebrali karmę i najpotrzebniejsze rzeczy do piotrkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

  4. Uczniowie naszych szkół pod koniec stycznia  wystąpili na Wielkim Finale WOŚP w Galerii Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim i przekazując na licytację własnoręcznie wykonany obraz.

Po aktywnych pierwszych tygodniach roku przyszedł czas na odpoczynek. Mamy nadzieję, że po feriach zimowych spotkamy się w komplecie!   .

Pozostałe:

Pozostałe aktualności