Aktualności Grudzień 2023

  • Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. To czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, uczniowie z klasy I przygotowali magiczne przedstawienie dla swoich najbliższych, a także warsztaty z rodzicami. Podczas zajęć wykonywali wieńce i stroiki świąteczne.

  • W każdej klasie odbyła  Wigilia klasowa podczas, której kultywowane były tradycje bożonarodzeniowe. Wigilijne spotkania uczniowie rozpoczęli  odczytaniem fragmentu Ewangelii wg Świętego Łukasza (Łk 2, 1-14). Następnie dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Śpiewali kolędy i raczyliś się łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców.

  • Grudzień zaczęliśmy od próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności zdobyte w poprzednich latach.

  • Tego samego dnia w naszej szkole przywitaliśmy Świętego Mikołaja. Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli uczniowie klas I – III ale także Ci troszkę starsi. Cóż to była za radość i jakie emocje.  Podczas odwiedzin Świętego Mikołaja w salach lekcyjnych dzieci na powitanie śpiewały swojemu gościowi specjalnie przygotowane piosenki, kolędy i recytowały wiersze. W czasie wręczania prezentów Święty Mikołaj rozmawiał z dziećmi, pytał czy były grzeczne i zachęcał do czynienia dobra. W klasach zapanowała radosna wrzawa, a otrzymane prezenty bardzo się podobały. Gość sprawił, że dzień był wspaniały, wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu, a spotkanie zapewne na długo pozostanie w pamięci dzieci.

  • Uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku. am zwiedzili Dom Świętego Mikołaja i Dziadka Mroza. Dzieci mogły zobaczyć również jak wyglądał Świat podczas epoki lodowcowej oraz odbyć spacer po Bajkowej Ścieżce. Kolejną atrakcją, która czekała na naszych uczniów był własnoręcznie wykonany model alpejskiego miasteczka ze wspaniałą kolejką pokonującą tunele i wzgórza. Następnie uczniowie odwiedzili Młyn do mielenia złych postępków dzieci, do którego wrzucali spisane na kartkach złe uczynki. Na koniec dzieci uczestniczyły w warsztatach świątecznych.

  • Uczniowie z klas starszych pod opieką nauczycieli wybrali się do parku świateł i pokoju zagadek w Łodzi.

Pozostałe:

Pozostałe aktualności